חפש

קטגוריות

סמינריון השפעת הגלובליזציה על לאומיות בכדורגל, פסיכולוגיה בין-תרבותית


44 עמודים.

עבודה אקדמית מס' 854

צור קשר ישיר עם עידו, כותב עבודה אקדמית ספציפית זאת בנייד:

052-8673055 או במייל עם בקשה לקבל חלק מהעבודה האקדמאית:

 idochen100@gmail.com

העבודה האקדמית עם מקורות ביבליוגרפיה עדכניים.

עבודה סמינריונית חדשה, לא נמכרה במאגר עבודות הסמינריון מעולם.

עבודת הסמינריון נבדקה ועברה הגהה אקדמית קפדנית לפי כללי הציטוט האחיד הנהוגים באקדמיה.

גלול עכבר מטה


₪ 290


העבודה האקדמית הוגשה פעם אחת בלבד בשנת הלימודים הקודמת באונ'  אריאל, אצל פרופ' קושניר.

העבודה האקדמית לא נמכרה מעולם במאגר. היה אתה הראשון לרכוש אותה! (וגם האחרון אם תרכוש בלעדיות)

ציון:  89

תוכן עניינים 

מבוא. 4

שאלת המחקר. 5

גלובליזציה – מהי?. 6

גלובליזציה וריבונות. 8

ניתוח תיאורטי 9

כדורגל ולאומיות. 14

גלובליזציה וספורט. 16

גלובליזציה וכדורגל. 21

בעד ונגד גלובליזציה בכדורגל. 23

חוק בוסמן 24

נבחרת פלסטין: מקרה בוחן גלובליזציה וספורט. 26

מנצ'סטר יונייטד: מקרה בוחן גלובליזציה וספורט. 27

סיכום. 30

ביבליוגרפיה. 32

 

המאפיין הבולט אולי מכל של קבוצות ספורט מאז ומעולם, ובוודאי לפני העידן המודרני, הוא הנאמנות. נאמנות השחקנים לקבוצה, נאמנות לשם ולדגל/סמל, ונאמנות האוהדים בעידן כיום, האוהדים הפכו להיות סוג של לקוחות עסקים. ההכנסות- דימוי לשערים שמופקעים, הופכות את העסק לטוב יותר. אולם כיום כדורגל הוא הספורט המקצועני החשוב ביותר בעולם. הוא משוחק כמעט בכל מקום בעולם במשך כמאה שנים. בשנים האחרונות הופך הכדורגל לאחת הדוגמאות הבולטות לגלובליזציה. שחקנים נודדים מארצותיהם לכל רחבי העולם ובעיקר שואפים לשחק בליגות הבכירות באירופה כגון ספרד, אנגליה, גרמניה ואיטליה. משחקי הגביע העולמי הם האירוע הספורטיבי השני בחשיבותו בעולם לאחר האולימפיאדה.

הכדורגל הפך גלובלי בעיקר במובן התקשורתי – טלוויזיוני. מיליוני אנשים צופים מידי שבוע במשחקי כדורגל המתקיימים בארצות אחרות וכוכבי קבוצות העילית מוכרים ואהודים בכל העולם.

Criberio[i], מציין כי ההערצה לכוכבי כדורגל כגון רונלדו הברזילאי ודיוויד בקהם האנגלי דומה להערצה הגלובלית לכוכבי פופ ומציין גם קבוצות שהאהדה אליהם נפוצה בכל העולם: מנצ'סטר יונייטד, יובנטוס וברצלונה. בכל מקום בעולם ניתן למצוא אוהדים של קבוצות אלו ואנשים הלובשים את מדיהן. עולה השאלה, אך מותגים אלה נבדלים ממותגם אחרים, מה ערכיהם והאם לאוהדים כל המותגים הם בעלי אותו ערך?

הגלובליזציה הביאה גם לנפיצות המידע על שחקנים בכל העולם ומאמנים יכולים לבחור שחקנים חדשים לקבוצותיהם לא רק מהמבחר המצומצם שבסביבתם הקרובה והמוכרת, אלא מכל מקום בעולם – ואכן שחקנים רבים נודדים בעולם בין קבוצות.

דוגמא מעניינת הייתה במשחק הפתיחה של גביע העולם . כמעט כל שחקני נבחרת סנגל השתייכו לקבוצות הליגה הצרפתית ואילו שחקני נבחרת צרפת שהתמודדה מולם השתייכו ברובם לקבוצות באנגליה, איטליה , ספרד ומדינות אחרות באירופה אך כמעט ולא לליגה הצרפתית המקומית.

הגלובליזציה הביאה גם לגיבוש סגנון משחק דומה בכל העולם. אם עד לפני עשור היה מקובל להתייחס לסגנון משחק אירופאי (או סגנונות משחק: אנגלי, איטלקי, ספרדי) לעומת סגנון משחק דרום אמריקאי (או סגנונות: ארגנטינאי, ברזילאי) , הרי כיום העובדה ששחקנים ומאמנים נודדים בכל העולם ובקבוצה אחת שחקנים ממספר יבשות הביאה לגיבוש סגנון משחק דומה בכל קבוצות העילית.

עד כה היה מקובל לחשוב כי הכדורגל הגרמני הוא יותר שיטתי ומסודר, הכדורגל בדרום אירופה התבסס בעיקר על יכולת אישית של השחקנים הבודדים, ואילו הכדורגל של צפון אירופה התבסס על משחק קבוצתי.

הקהל בכל מקום התרגל לאהוב כדורגל בסגנון המקומי ועתה לומד להעריך איכויות אחרות של משחק אך גם בעצם מאבד את הזכות לצפות הכדורגל המקומי בסגנון המקומי.

הכדורגל התפשט בעולם יחד עם הקולוניאליזם האנגלי במאה ה 19 ותחילת המאה ה20 . מחקר שנערך על הגלובליזציה בכדורגל התמקד בקשר שבין הכדורגל המקצועני, האוהדים – הצופים ושידורי הטלוויזיה. המחקר משתמש במושג גלובליזציה תרבותית של אהדת קבוצה cultural globalization in football fandom.

המחקר עקב אחרי אוהדי קבוצת הכדורגל צ'לסי בעולם – החל מדרום אפריקה ועד נורבגיה.

המחקר משתמש במושגים כגון transnational production ו deterritorialization בנתחו את שידורי הכדורגל בעולם. הממצא העיקרי הוא מעבר מאהדה ויריבויות על בסיס מקומי כלומר, בין קבוצות יריבות מאותו איזור או אותה המדינה, ליריבויות בין קבוצות העילית בכל העולם – כל העולם הוא בעצם "ליגה" אחת של קבוצות הצמרת.

על פי המחקר, לתופעת הגלובליזציה בספורט השלכות רבות בתחומי הכלכלה, התרבות, והספורט בכללו.

הכדורגל העולמי מנוהל ע"י פיפ"אFederation International de Football Association (FIFA) שהיא ארגון הרשום בשוויץ הנייטרלית המסורתית. פיפ"א כוללת חמש קונפדרציות המתייחסות לקבוצות ונבחרות הכדורגל ביבשות השונות. כל קונפדרציה יכולה לקבוע חוקים ותקנות לעצמה אך נדרש אישור פיפ"א לכל שינוי. בכל מדינה יש אגודת כדורגל לאומית שהיא חלק מהקונפדרציה


הכדורגל הפלסטינאי החל לצמוח עם כיבוש הבריטים את ארץ ישראל ובשנת 1934 קמה "ההתאחדות הספורט הפלסטינית הכללית". מאורעות 1948, מלחמת העצמאות, הכדורגל הפלסטינאי חטף מכה והחל להיחלש עד להפסקתו. לאחר קום המדינה, הכדורגל הפלסטינאי חזר לפעילות, אך היה תחת פיקוחו של השלטון ואילו הכדורגל "של העם", הפרטי והעממי החלו להעלם, ובמקומם החלו לשלוט עניינים פוליטיים וכלכליים. בתחילת שנות ה-80 שוב עלו תקוות לכדורגל הפלסטינאי., עם טיפוח דור של צעירים ואף הייתה תקווה להקמתה של קבוצת דגל ערבית, אך בשל התפתחותו של הכדורגל הישראלי ושל נבחרת ישראל, הנבחרת הפלסטינית נדחתה לשוליים. לא רק הנבחרת הפלסטינית כמעט ונעלמה, אלא גם הכדורגל הפלסטינאי החל להעלם. הגורם הכלכלי החל להראות את אותותיו והלאומיות נדחקה לשוליים והכסף הגדול החל להישפך. הקבוצות העשירות הכתיבו את הדינאמיקה. היה להן כסף לרכוש את השחקנים הטובים ביותר, הכסף הגיע מזכויות שידור של משחקיהן והקבוצות הקטנות דעכו. ובאופן טבעי הכדורגל הפלסטיני דעך, כי הוא לא היה מפותח דיו, לכן לא היו משקיעים בו ולא היה כסף לקבוצות. ישנם שחקנים מהמגזר הערבי ברי מזל שהתברכו ביכולת ו"נחטפו" לקבוצות היהודיות, תחילה לקבוצות קטנות ואז לקבוצות הגדולות.

פלסטין הצטרפה לכדורגל העולמי (פיפ"א), בשנת 1998, ובאותה שנה היא קיימה את משחקה הרשמי הראשון על אדמת לבנון, במסגרת הגביע הערבי. ההרכב הפלסטינאי של אותה תקופה יוצר עניין מבחינה פוליטית, המאמן הוא פלסטינאי בעל אזרחות ישראלית, השחקים מהגדה המערבית ומרצועת עזה וה"ליגיונרים" היו בנים למשפחות פליטים פלסטינים מצ'ילה וארגנטינה. ההקשר היחיד שלל זכות השיבה של הפלסטינים, בהרכב הזה, היו בעיקר בזכות שיתופם של הקפטן סאא'ב ג'ונדיה מעזה והקשר פאבלו עבדאללה ובנוסף לשחקנים הללו, התנופף דגל הלאום הפלסטיני בגאווה. תקופה זאת התאפיינה בחזרה ללאומניות, לדגל ולסמל. בימים שבהם בכדורגל מדברים בשפת הכסף, הנבחרת הפלסטינית מתחילה לצמוח שוב, אך לקבוצה שאין מספיק כסף לצאת למסע משחקים אשר יכין אותם לטורנירים חשובים (מונדיאל), למכור זכויות שידור, מוצרי הנבחרת, הם ממש יתקשו להצליח בשנים הקרובות.

מנצ'סטר יונייטד: מקרה בוחן גלובליזציה וספורט

 

מנצ'סטר יונייטד הוא כנראה מועדון הכדורגל  המפורסם ביותר בעולם והמשווק ביותר ברחבי העולם. למועדון יש יותר מ-200 מועדוני מעריצים ביותר מ-24 מדינות ומועדוני המעריצים הלא רשמיים גדולה עוד יותר.

למנצ'סטר יונייטד שווי שוק בבורסה של כ 900 מיליון ליש"ט, מכירות של כ 146 מיליון ליש"ט וכ 50 מיליון אוהדים בכל רחבי העולם. הקבוצה אינה רק קבוצת כדורגל – היא מותג מסחרי המשווק מלבד כרטיסי כניסה למשחקים גם זכויות שידור, חסויות, מזכרות ממורביליה, זכויות הפצת המזכרות (מרצ'נדייזינג) ועוד.

פיטר קניון מנכ"ל הקבוצה אמר בראיון עיתונאי, כי בכוונתו להפוך את הקבוצה ממצב של 98% הכנסה בבריטניה לעסק גלובלי לחלוטין כאשר שווקי היעד העיקריים הם אמריקה וסין.

מנצ'סטר יונייטד היא חברת אחזקות רשומה בבריטניה והחל מ 1991 גם נסחרת בבורסה של לונדון.

 

 

ביבליוגרפיה חלקית (בעבודה האקדמית כ-20 מקורות אקדמיים באנגלית ובעברית) 


ה. סמואל,  "התנגשות הציוויליזציות" בתוך: ברוך זיסר (עורך), אידיאולוגיות פוליטיות מודרניות - מקראה ב' חלק א'; ת"א האונ' הפתוחה. עמ' 317 – 346;

מאמרים. תל אביב: האוניברסיטה הפתוחה. כרך א', עמ' 122-165.

 

פרידמן ל. תומס, העולם הוא שטוח, העולם הגלובאלי - החיים במציאות חדשה (הוצאת

אריה ניר, עמ' 11-49, 403-329

 

גיל. ע, לנצח ביושר, להפסיד בכבוד: הגינות בספורט, תל-אביב,
עם - עובד

 

ר. תומר,  ריבונות וגלובליזציה, מגזין אינטרנטי מאגו- 25.1.08

רייס, שאן "מדינות המפרץ באפריקה: קולוניאליזם חדש?" הארץ 8.12.08 מתוך מאמר תחקיר הגארדיאן.

 

C. Sandvos, A Game of Two Halves- Television Football and Globalization. DeMontfort University, UK.

 

 

================================================

ניתן לקבל בלעדיות על העבודה האקדמית ולהסירה ממאגר העבודות הסמינריוניות לצמיתות תמורת 590 שח (סך הכל העבודה האקדמית + בלעדיות = 590 שח). אם אינך רוצה עבודת סמינריון בלעדית הקש עכשיו למעלה במלבן התכלת  "לחץ לקבלת העבודה". אם ברצונך לרכוש גם בלעדיות על הסמינריון נא להקליק על לינק זה:

לינק לרכישת העבודה האקדמית + בלעדיות על העבודה האקדמית

 

מבצע לרוכשי עבודה אקדמית באתר : מצגת אקדמית במחיר 99 שח.

הצוות שלנו יכין עבור רוכשי עבודה אקדמאית ממאגר עבודות הסמינריון מצגת פאוורפוינט בת לפחות 20 שקפים. מצגת powerpoint  מרהיבה, שתציג את תוכן העבודה הסמינריונית בצורת רפרט במחיר נמוך במיוחד. המצגת תוכן לפי הדרישות הנהוגות באקדמיה ולפי כללי הציטוט האחיד וה- APA. כל זה תמורת 99 שח נוספים לקניית העבודה האקדמית שיש להוסיף לסל הקניות. נא להקליק על לינק זה לפרטים:

לינק למצגת אקדמית ב-99 שח

 

 

ניתן לקבל שירותי שכתוב העבודה מחדש + בלעדיות -  הצוות שלנו ישכתב כל העבודה האקדמית מחדש, יערבב סדר הפרקים ויגרום לעבודה להראות שונה לגמרי מבחינת תוכן וצורה, כחדשה ו"חמה" הישר מהתנור! עלות סך הכל שכתוב העבודה האקדמית + בלעדיות = 950 שח. נא להקליק על לינק זה:

לינק לרכישת העבודה האקדמית משוכתבת מחדש + בלעדיות על העבודה האקדמית

 

לתפירת עבודה אקדמית אישית מקורית (ללא קשר למאגר העבודות הסמינריוניות) בתחום זה על ידי אקדמאי מומחה בעל תואר שני או דוקטורט בעלות של כ-60 שח לעמוד מוכן להגשה כנהוג בעבודה אקדמית. נא לראות האתר בלינק זה:

לינק לכותב עבודות סמינריוניות בנושא שלך בתפירה אישית

 

לפורום גולשים על עבודות אקדמיות וסמינריונים והמלצה על כותבי עבודות סמינריון ומאגרי עבודות אקדמיותלהקליק על קישור זה:

קישור לפורום לימודים - המלצות על כותבי עבודות אקדמיות, עבודות גמר של גולשיםסל

אין מוצרים

משלוח ₪ 0
סה"כ ₪ 0

סל המשך לרכישה

מצגת פאוורפוינט מקצועית לרפרט כ-20 שקפים- 99 ש"ח


 שיכתוב כל תוכן העבודה  האקדמאית  מחדש - 400 ש"ח


 המאגר מעודכן מדי יום ונכון לשנת 2017 , כשכתוב שהעבודה האקדמית הוגשה

בשנת הלימודים הקודמת הכוונה לשנת 2016

 

   ‏‏‏39 ש"ח-הקפאת עבודה ל-חודש- הגנה מרכישה אחריך


 ‏99 ש"ח-הקפאת עבודה ל-חודשים- שקט נפשי בכסף

 

 300 שח-מחיקת עבודה ל-צמיתותבלעדיות לנצח

 

עבודה סמינריונית מקורית לפי הזמנה בתפירה אישית


הצעה לסטודנטים להשלמת הכנסה

פרסמו עבודות אקדמיות ותרוויחו עמלה של 60%

על כל מכירה ומכירה של עבודה אקדמית פרי עטכם

 זו לא טעות! תרויחו 60 אחוז עמלה בכל פעם שתימכר העבודה האקדמית במזומן (ללא הגבלה על מספר המכירות)! באתר זה רובן ככולן של עבודות הסמינריון נכתבו ע"י מאסטרנטים ודוקטורנטים מצטיינים, אם כי אנו נותנים הזדמנות גם לסטודנטים מן המניין שכתבו עבודה אקדמית לפרסם כאן עבודותיהם האקדמיות תמורת תמלוגים. נפרסם העבודה האקדמית כאן לאחר הגהות ועדכון ביבליוגרפיה

  היתרון שלנו על מאגרי עבודות אקדמיות כמו סמרטר, יובנק, מייביאיי, אקדמית, סקירת ספרות, פרופסור - שהרווח לסטודנט הוא גבוה הרבה יותר . הם לא נותנים כלל עמלות או גג 40 אחוז ואנחנו 60 אחוז נטו מכל מכירה של עבודה אקדמית

youbank ,skiratsafrut ,the-source ,professor, studenteam, smarter, MyBA, seminarionit, academit

  הם מאגרי עבודות אקדמיות שמציעים תנאים פחות טובים לסטודנטים מאשר מאגר זה

פשוט לשלוח העבודה האקדמית בקובץ וורד דרך המייל אלינו ונפרסם אותה במאגר למכירה לאחר שנבצע בה הגהות, נעדכן אותה

ונוסיף ביבליוגרפיה רלבנטית מהשנתיים האחרונות

 שליחת מייל אלינו עם קובץ מצורף של העבודה האקדמית

ktiva1234@gmail.com

 ווטסאפ/SMS/שיחה

 

052-8673055

 

 

طُلَّاب עזרה מיוחדת למגזר הערבי 

אנשי צוות דוברי רוסית, צרפתית, אנגלית, אמהרית

Русский студенты

Français   አማርኛ

 

english

free academic papers

לינק לעבודות אקדמיות באנגלית בחינם

 

 ווטסאפ/SMS/שיחה

 

052-8673055

 077-9555017

ktiva1234@gmail.com

 

מכבדים כל כרטיסי האשראי הישראליים והבינלאומיים

 למעט דיינרס

 ניתן לבחור לשלם בשלושה תשלומים חודשיים

אין עמלות והמחיר הוא מחיר נטו כולל מע"מ

אין הפתעות ואותיות קטנות והכל לטובת הצרכן

הסליקה מבוצעת ע"י חברת ישראכרט ופלאכרד

האתר מאובטח

ובטוח לתשלומי אשראי

ומנוהל באמצעות תאגיד המפוקח ע"י משפטן ורו"ח בכיר

 

 

עבודות אקדמיות

היישר מן התנור

הקלק על התמונות לפרטים

עבודת סמינריון

על הפוליטיקה החדשה

 יאיר לפיד ונפתלי בנט

 

סמינריון כמותני - עבודת גמר

הפער בעמדות כלפי

דיסלקציה בין אמהות לאבות

אתרים וכותבים מומלצים

כתיבת סמינריונים בהתאמה אישית עם התחייבות על ציון גבוה

www.0528690210.info

פורום להמלצה על כותבי עבודות אקדמיות

http://www.forum-limudim.org.il


כותב מומלץ : כתיבת סמינריון מקורי, עבודה אקדמית מקורית

כתיבת עבודות סמינריון, כתיבת עבודות אקדמיות מקוריות שאינן חלק ממאגר

Hatsilu.co.il@gmail.com

גוף מומלץ עבודות אקדמיות

ubank.co.il@gmail.com


כותב מומלץ: כתיבת סמינריון איכותי

דוקטורנט בינתחומי מומחה בכתיבת עבודות אקדמיות

ועבודות סמינריון מעולות ומקוריות, ואף כתיבת סמינריון

אינו קשור למאגרים

www.0528690210.info/1


פורום תזות ומידע על לימודים אקדמיים מתקדמים

http://www.forum-thesis.org

 

 ווטסאפ/SMS/שיחה

 

052-8673055

בשליחת מסרון, בטלפון או במייל נא לציין מספר העבודה האקדמית המבוקשת או הנושא המבוקש


ktiva1234@gmail.com

 

לינק: סרטון קצר

על אופן רכישה 

של עבודה אקדמית

במאגר זה

 

 
אתר מאובטח
אתר זה מאובטח בטכנולוגית SSL
כל הזכויות שמורות ©