חפש

קטגוריות

עבודה אקדמית שילוב חינוך מיוחד, ניתוח סיפורים-ראיונות, עמדות מורים לשילוב החינוך המיוחד בכיתות רגילות, ראיונות, חקר שיח לבוב

33 עמודים

עבודה אקדמית מספר 12213

עבודת הסמינריון מעולם לא נמכרה במאגר עבודות הסמינריון!

עבודה אקדמית ישירות למייל בקובץ וורד פתוח ניתן לעריכה והכנסת פרטיך

גופן דיויד 12, רווח 1.5

העבודה האקדמית עם מקורות עדכניים לפי כללי הציטוט האחיד.

לשאלות נוספות: רפי, כתיבה/עריכה עבודה אקדמית זאת בנייד:

052-8673055  או במייל :

rafi.pick.1234@gmail.com

גלול עכבר מטה


₪ 390


העבודה האקדמאית הוגשה פעם אחת בלבד בחודש ספטמבר בשנת הלימודים הקודמת באוניברסיטה העברית ירושלים, אצל ד"ר ענת.

העבודה האקדמית לא נמכרה מעולם במאגר. היו אתם הראשונים לרכוש עבודה אקדמית זו! (וגם האחרונים אם תרכשו בנוסף גם בלעדיות). 

ציון: 94

שאלת המחקר

כיצד באים לידי ביטוי סיפורי יחס המורים בקשר לשילוב ילדי חינוך מיוחד בכיתות רגילות?

תוכן עניינים

מבוא

סקירת ספרות

ADHD

אבחנת הפרעת הקשב מורכבת מ-3 קטגוריות

מאפיינים קוגניטיביים בקרב ילדים עם קשיי למידה

מאפיינים חברתיים בקרב ילדים בעלי הפרעות קשב

קשיים רגשיים וחברתיים - והקשר להצלחה לימודית

שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים

מטרות השילוב

הקשיים הנובעים ממדיניות השילוב

שילוב תלמידים בעלי צרכים מיוחדים (ADHD) בחינוך הרגיל ועמדת המורים

גורמים המקדמים שילוב נכון של ילדים עם ADHD

עמדות הורים כלפי בית הספר/ מעורבות ההורים

הטיפול המומלץ בהפרעות קשב

טיפול תרופתי - ריטלין

שאלת המחקר

מתודולוגיה

בעיות מתודולוגיות

השערות המחקר

שיטת והליך המחקר

ממצאים

ניתוח הסיפורים לפי לבוב 

רכיבי לבוב

ניתוח סיפור 1 לפי רכיבי לבוב 

ניתוח סיפור 2 לפי רכיבי לבוב 

דיון וסיכום

ביבליוגרפיה

נספחים

שאלות להבנת סיפורי המורים המרואיינים

תימלול סיפורי ראיונות

תמלול סיפור 1

תימלול סיפור 2

 

הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות, או ADHD, (Attention Deficit and Hyperactivity Disorder ) מוגדרת על-ידי ספר האבחנות של האגודה האמריקאית לפסיכיאטריה, DSM , (The Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders) כהפרעה אשר נובעת בשל תהליך פתולוגי של מערכת העצבים ומוגדרת בשני תחומים- ליקוי התנהגותי וליקוי בקשב. התסמינים העיקריים של ההפרעה הם קשיי קשב וריכוז, היפראקטיביות ואימפולסיביות (ריכנר, 2017)

בעבר, הפרעת קשב וריכוז נחשבה להפרעה אשר מזוהה אך ורק עם ילדים וחולפת עם הגיל או עם השנים. בימינו, ידוע כי 2%-6% מהאוכלוסייה הבוגרת לוקים בה, כשמתוכם, 50% סבלו מההפרעה בילדותם. שכיחות ההפרעה בקרב ילדים היא פי 3-4 בבנים מאשר בבנות, אך ככל שמתגברים, הפער בין המינים מצטמצם, ומגיע לשוויון. טווח הגילאים של הסובלים מהפרעות קשב וריכוז הינו רחב מאוד. (Court, 2018)

אנשים הלוקים בהפרעת קשב והיפראקטיביות עלולים ללקות גם בהפרעות נוספות. "הפרעות משולבות" מכונות "הפרעות נלוות" בספרות המדעית, ובאנגלית Comorbidity. (קו - ביחד, בשילוב. מורבידיות – מחלה). מונח זה משמש לתיאור מצב שבו יש לאדם אחד שתי מחלות ביחד או התרחשות בו זמנית של מספר הפרעות בלתי תלויות. הפרעות וקשיים שכיחים, הנלווים להפרעת ADHD, הינם בתחום השפה והתקשורת, לקות למידה, הפרעת התנהגות, הפרעת התרסה ומרדנות. ישנן גם תופעות של חרדה ודיכאון, הפרעות שינה והתמכרויות (היימן). ילדים עם ADHD נראים כילדים רגילים ללא סימן חיצוני המעיד על פגם כלשהו. על פי מחקרים, חמישה אחוזים מאוכלוסיית הילדים בגיל בית ספר לוקים בהפרעות קשב וריכוז. ברוב המקרים ,המורים הם אשר מזהים את הלקות אצל התלמידים. אך דווח כי הידע שלהם אודות ההפרעה, השלכותיה ודרך טיפולה הינו לוקה בחסר (ברקלי).

 

תימלול סיפור/ראיון לדוגמא

מורה למתמטיקה חינוך רגיל הוראה כוללת חינוך במתמטיקה וחינוך מיוחד. ותק שנה.

  1. ידע מקורסים וניסיון אישי. בנוסף אני גם אמא לילד עם ADHD ובעיות התנהגות בחברה.
  2. כן יש לי ילדים בכיתה עם הפרעות קשב מסוגים שונים.
  3. חברתית - לשתף את ההורים בחשיבות העניין בליצור מפגשים אחה"צ ומבחינת המורה ליצור מפגשים יזומים על ידי בהפסקות. כמו כן לדבר על כך בכיתה עם כלל הילדים. לימודית – התאמות ולהתחשב בקשיים של הילד, להיות גמישה . התנהגותית – טבלאות חיזוקים.
  4. הסביבה הפיזית אינה תורמת בכלום מכיוון שאין לכך התייחסות מהמערכת.
  5. הקנייה מובנית ברורה וקצרה. מטרה כתובה, שימוש בטושים בצבעים שונים להשתמש בכל סוגי הקשב: שמיעתי, חזותי, מילולי וגרפי מכיוון שיש ילדים שערוץ אחד חזק יותר אצלם מערוץ אחר וכך כל ילד יוכל להתחבר לשיעור. אני משתדלת שהשיעור יהיה שיעור דינמי, אני מתאימה את דפי עבודה ולא מעמיסה את הדפים. זה דורש ממני השקעה, זמן וידע.
  6. דגש גדול על טיפוח הדימוי העצמי ותחושת המסוגלות העצמית שלהם. הרבה חיזוקים על כל צעד קטן. טבלאות ותוכניות של עיצוב ההתנהגות חשוב מאוד.
  7. לדעתי זהו מקומם של ילדים אלה ותפקידי כמורה לתת להם את המקום שלהם ולא לצפות מהם יותר מדי. עמדתי לעומת זאת, אם היו פחות ילדים בכיתה הייתה למידה טובה יותר. ויחד עם זאת המלצתי היא להכשיר מורות. עבודה עם ילדים בעלי הפרעות קשב היא יומיומית, אינטגרלית, ומובנת מאליה. אין כיתה שאין בה ילדים בעלי הפרעות, החשוב הוא לדעת זאת, לאבחן ולהכיר את ההתאמות להן נזקק כל ילד. העבודה הזו מאתגרת ולעיתים שואבת כוחות ואנרגיות מרובות אולם הסוד הוא לא להגרר למאבקי כח מול הילד והוריו אלא לעבוד בשיתוף פעולה ולהכיל. התנגדות למצב לא תעלים את הפרעת הקשב.

כמו כן יש לשים לב לילדים בעלות הפרעות קשב שאינם היפראקטיביים ולעיתים הם מאד שקטים ו"שקופים". חשוב לא לפספס ילדים אלו כיוון שהם אינם מפריעים בכיתה אולם לרוב אינם קשובים כלל לנעשה בכיתה ויש לזהות אותם ולעזור להם.

למרות שזה לא קל אני חושבת שהם צריכים להיות בכיתות רגילות ומשולבים. דורש הרבה עבודה לרוב כי אין חומרים מותאמים מראש (אם היו זה היה עוזר המון). טיפול תרופתי לדעתי נכון מאוד ועוזר ולא צריך להתייאש עד שמוצאים את המינון הנכון. עמדתי בנוסף, הילדים חייבים תמיכה נוספת כמו יותר שעות שילוב וסיוע. עמדתי לגבי שילוב היא שעל מנת לשלב ילדים בשילוב הרגיל יש להיות מוכנים וערוכים. להפחית את מספר התלמידים בכיתה, מערכת גמישה יותר ומשוחררת. פחות מבחנים, עבודות ושיעורים. הרגשות שלי הם כאלה שאני אכן רוצה לחנך וללמד את אותם ילדים ולהעניק להם מה שהם צריכים אך המערכת צריכה לבוא לקראת שינוי זה מבפנים ולהקל הן על מורים והן על התלמידים וכך תהיה למידה משמעותית יותר.

 

  1. הסיפור שאני בוחרת לספר הוא הסיפור האישי של בני אותו רציתי לשלב במסגרת רגילה . אנחנו גרים בתל אביב, אני אימו של איתי (שם בדוי) בן ה-11ילד עם בעיות , מאובחן על הקשת האוטיסטית, בעיות קשב וריכוז ובעיות התנהגות חברתיות קשות. נתקלתי בקשיים רבים עם הנהלת בית הספר שבו ביקשתי לשלב את בני. כמובן שזה לא בבית הספר שאני מלמדת בו אל בית ספר אחר. ההנהלה לא תמיד גילתה רגישות למצבו של איתי, הלוקה באוטיזם קל.

לפני כיתה א' קבעתי פגישה עם המנהלת כדי לתאם איתה עמדות בנושא שילובו של איתי, והסתבר לי שהם מעולם לא שילבו ילדים עם צרכים מיוחדים. בשיחת ההיכרות הראשונה היא אמרה לי: 'אנחנו נסתדר מצוין. את תעשי מה שאני אומרת ולא תתווכחי. כשתתווכחי תהיה בעיה. זה שאת מורה לחינוך מיוחד בעצמך לא אומר שנעשה לך הנחות'".

אני נשתלתי לתוך הכסא. לא האמנתי שמנהלת בית הספר תאמר לי משהו כל כך חסר רגישות. מה אני חיילת שלה? "תעשי מה שאני אומר לך". הרגשתי כמו איילה הנלכדת בפנסי מכונית, כמו עכבר לכוד במבוך!

בני צלח בשלום את כיתות א' ו-ב', אך בכיתה ג' צצו הבעיות. בתחילת כיתה ג' הם נשברו. איתי יצא מהשירותים עירום לחצר. הוא שכח את המגבונים ולא היה מי שיעזור לו. המנהלת 'החכמה' ו'התומכת' לא פינתה אותו מהחצר, אלא פינתה את הילדים, כאילו שהוא מפלצת. בעלי בא ולקח אותו. הילד בכה בטירוף, ואז לפתע נמצאו שעות סיוע לימי שישי. נוסף על כך, בכיתה ג' גדלה המערכת והשעות (שעות הסיוע –) שלו לא הספיקו, ובית הספר לא שיתף אתנו פעולה בבקשה להגדלת השעות. רק כשכתבנו מכתב קיבלו את הבקשה.

בהמשך,איתי התקשה מאוד עם העומס בשיעורי הבית ועם המבחנים, והיו קשיים רבים כשביקשתי מבית הספר התאמות. מנהלת בית הספר אמרה לי שאף אחד לא יכין לו שום דבר במיוחד, ואם קשה לו אז אני צריכה להעביר אותו לחינוך המיוחד. באחת הפגישות בבית הספר, הוסיפה, המנהלת כבר איבדה את עשתונותיה. היא התפוצצה עליי ואמרה: 'אני לא יכולה לסבול אותך יותר'. אז הבנתי שאין יותר עם מי לדבר, התישו אותי לחלוטין. היא ניהלה איתי מלחמת התשה. עם זאת, לשמחתי, מחנכת הכיתה החדשה של איתי דווקא תומכת ומסייעת לי בכל דרך אפשרית. אז אני אופטימית למרות הכל!

ביבליוגרפיה חלקית (בעבודה האקדמית כ-20 מקורות אקדמיים באנגלית ובעברית)

אלישיב ריכנר. ‫ סיפורן של מסגרות החינוך המשלב והקהילות המשותפות. ידיעות אחרונות : ספרי חמד, 2016.

בוכריס-בזק, שירה. הקשר בין תגובתיות-יתר וטמפרמנט לבין תפקוד רגשי ותחושת מסוגלות עצמית בגיל הילדות. רמת-גן; אוניברסיטת בר אילן, עבודה לתואר שלישי, בית הספר לחינוך, (2017)

===========================

תשלום: מזומן בדואר/אשראי באתר המאובטח/אשראי בטלפון/העברה בנקאית

39 ש"ח-הקפאת עבודה ל-חודש- הגנה מרכישה אחריך

99 ש"ח-הקפאת עבודה ל-חודשים- הגנה מרכישה

300 שח-הקפאת עבודה ל-צמיתות-בלעדיות לנצח

מצגת רפרט פאוורפוינט מקצועי רפרנט כ-20 שקפים- 99 ש"ח

קיצור מספר העמודים בעבודה האקדמית שרכשת ועריכה צורנית (שוליים, פונט וכו') לפי צרכיך (שלח לנו מייל אחרי הרכישה עם הדרישות) -בחינם

שיכתוב כל תוכן העבודה  האקדמית  מחדש - 400 ש"ח

עבודה אקדמית מקורית לפי הזמנה בתפירה אישית - כ-80 ש"ח לעמוד


לפורום גולשים על עבודות אקדמיות וסמינריונים והמלצה על כותבי עבודות סמינריון ומאגרי עבודות אקדמיות :

קישור לפורום לימודים - המלצות על כותבי עבודות אקדמיות, עבודות גמר של גולשים

לינק: שאלות נפוצות ותשובות בנושא מאגר העבודות האקדמיות

לינק : סרטון על אופן רכישה של עבודה אקדמית

 

לינק בענין עבודות אקדמיות בכתיבה אישית במדעי החברה והרוח

הצעה לסטודנטים להשלמת הכנסה באתר זה: פרסמו עבודות אקדמיות ותרוויחו עמלה של 60% על כל מכירה ומכירה של עבודה אקדמית פרי עטכם. (ללא הגבלה על מספר המכירות)! באתר זה רובן ככולן של עבודות הסמינריון נכתבו ע"י מאסטרנטים ודוקטורנטים מצטיינים, אם כי אנו נותנים הזדמנות גם לסטודנטים מן המניין שכתבו עבודה אקדמית לפרסם כאן עבודותיהם האקדמיות תמורת תמלוגים. נפרסם העבודה האקדמית כאן לאחר הגהות ועדכון ביבליוגרפיה.

נא לשלוח העבודות האקדמיות בקובץ וורד למייל שלנו:

ktiva1234@gmail.comסל

אין מוצרים

משלוח ₪ 0
סה"כ ₪ 0

סל המשך לרכישה

האתר מאובטח

ובטוח לתשלומי אשראי

ומנוהל באמצעות תאגיד המפוקח ע"י משפטן ורו"ח בכיר

המאגר מעודכן מדי יום ונכון לשנת 2019

העבודה האקדמית הוגשה בשנת הלימודים הקודמת= שנת 2018


תוספת ‏‏‏39 ש"ח

הקפאת עבודה ל-חודש


תוספת 99 ש"ח

הקפאת עבודה ל-3 חודשים

 

תוספת 300 שח

מחיקת עבודה ל-צמיתות

 

מצגת פאוורפוינט מקצועית לרפרט כ-20 שקפים- 99 ש"ח

 

 שיכתוב כל תוכן העבודה  האקדמאית  מחדש - 990 ש"ח


עבודה סמינריונית מקורית לפי הזמנה בתפירה אישית

 

 

תוצאת תמונה עבור ‪PAypal‬‏

ניתן לשלם בפאייפל


מזומן בדואר/העברה בנקאית

מס' חשבון 8497803

בנק הדואר - מספר בנק 09

סניף 001, על שם: הוצאה לאור והדרכה בע"מ

 

תוצאת תמונה עבור ביט

מכבדים אפליקציית תשלום ביט

להעביר לנייד 052-8673055


הצעה לסטודנטים להשלמת הכנסה

פרסמו עבודות אקדמיות ותרוויחו עמלה של 60%

על כל מכירה ומכירה של עבודה אקדמית פרי עטכם

 זו לא טעות! תרויחו 60 אחוז עמלה בכל פעם שתימכר העבודה האקדמית במזומן (ללא הגבלה על מספר המכירות)! היתרון שלנו על מאגרי עבודות אקדמיות כמו סמרטר, יובנק, מייביאיי, אקדמית, סקירת ספרות, פרופסור - שהרווח לסטודנט הוא גבוה הרבה יותר . הם לא נותנים כלל עמלות או גג 40 אחוז ואנחנו 60 אחוז נטו מכל מכירה של עבודה אקדמית

ubank ,smarter, MyBA, seminarionit, academit

  שליחת מייל אלינו עם קובץ מצורף של העבודה האקדמית למכירה במאגר

avodot123@gmail.com

 


 ווטסאפ/SMS

 

052-8673055

 

طُلَّاب עזרה מיוחדת למגזר הערבי 

אנשי צוות דוברי רוסית, צרפתית, אנגלית, אמהרית

Русский студенты

 Français   አማርኛ

english

free academic papers

לינק לעבודות אקדמיות באנגלית בחינם

 

052-8673055

בטלפון או במייל נא לציין מספר העבודה האקדמית המבוקשת או הנושא המבוקש

 ktiva1234@gmail.com

מכבדים כל כרטיסי האשראי הישראליים והבינלאומיים

 

 ניתן לבחור לשלם בשלושה תשלומים חודשיים

אין עמלות והמחיר הוא מחיר נטו כולל מע"מ

אין הפתעות ואותיות קטנות והכל לטובת הצרכן

הסליקה מבוצעת ע"י חברת ישראכרט ופלאכרד

עבודות אקדמיות

היישר מן התנור

הקלק על התמונות לפרטים

עבודת סמינריון

על הפוליטיקה החדשה

 יאיר לפיד ונפתלי בנט

 

סמינריון כמותני - עבודת גמר

הפער בעמדות כלפי

דיסלקציה בין אמהות לאבות

אתרים וכותבים מומלצים

סיוע וליווי בסמינריונים בהתאמה אישית 

 www.0528690210.info

פורום להמלצה על מסייעים בעבודות אקדמיות

http://www.forum-limudim.org.il


כותב מומלץ : סיוע בסמינריון מקורי, עבודה אקדמית מקורית

עזרה בעבודות סמינריון מקורית שאינן חלק ממאגר

Hatsilu.co.il@gmail.com

גוף מומלץ עבודות אקדמיות

ubank.co.il@gmail.com


כותב מומלץ: סיוע סמינריון איכותי

דוקטורנט בינתחומי מומחה בעזרה בעבודות אקדמיות

ועבודות סמינריון מעולות ומקוריות, אינו קשור למאגרים

www.0528690210.info/1


פורום תזות ומידע על לימודים אקדמיים מתקדמים

http://www.forum-thesis.org

 

 

 

ווטסאפ/SMS

052-8673055 

  במסרון/טלפון/מייל נא לציין מספר העבודה האקדמית או הנושא המבוקש ולהיות מול הדף העבודה באתר

 

 לינק: סרטון קצר

על אופן רכישה 

של עבודה אקדמית

במאגר זה

 

 

תוצאת תמונה עבור ‪PAypal‬‏
paypalאתר מאובטח
אתר זה מאובטח בטכנולוגית SSL
כל הזכויות שמורות ©