חפש

קטגוריות

עבודה אקדמית משיחיות וציונות,הרב עובדיה יוסף,יחסו לציונות החילונית והדתית,סובלנות דתית,פסיקה גמישה פרגמטית,עם ישראל,יהדות


עבודה אקדמית ישירות למייל בקובץ וורד פתוח ניתן לעריכה ושינויים גופן דיויד 12, רווח 1.5 העבודה האקדמית עם מקורות תקניים לפי כללי הציטוט האחיד לשאלות נוספות על העבודה האקדמית הספיציפית הזאת במסרון/ווטסאפ (בלבד): 052-8673055 או במייל: f0528673055@gmail.com

 27 עמודים

עבודה אקדמית מספר 10970

עבודת הסמינריון מעולם לא נמכרה במאגר עבודות הסמינריון!

עבודה אקדמית ישירות למייל שלך בקובץ וורד פתוח ניתן לעריכה והכנסת פרטיך.

גופן דיויד 12, רווח 1.5

העבודה האקדמית עם מקורות ביבליוגרפיה עדכניים לפי כללי הציטוט האחיד.

לשאלות נוספות: ירדן, כתיבה/עריכה עבודה אקדמית זאת בנייד:

052-8673055 או במייל בקשר לעבודה האקדמאית:

yarden.kaufman.1234@gmail.com

גלול עכבר מטה


₪ 290


העבודה האקדמאית הוגשה פעם אחת בלבד בחודש ספטמבר בשנת הלימודים הקודמת באונ' העברית, אצל ד"ר אלון.

העבודה האקדמית לא נמכרה מעולם במאגר. היו אתם הראשונים לרכוש עבודה אקדמית זו! (וגם האחרונים אם תרכשו בנוסף גם בלעדיות). 

ציון: 93

שאלת המחקר

כיצד בא לידי ביטוי ?

 

תוכן עניינים

ראש פרק עמוד מס'

תוכן עניינים.. 1

מבוא. 2

שאלת המחקר: 3

סקירת ספרות. 3

חבר בית הדין לעדת הספרדים בקהיר. 4

סיכום.. 17

שירות רבני במצרים.. 19

דיין בפתח תקווה ובירושלים.. 19

רב ראשי לתל אביב. 20

רב ראשי לישראל. 20

רשימת מקורות. 25

 

 

הרב עובדיה פיתח בשנות הקריירה הרבנית שלו הכרה אתנית מזרחית חזקה וכן עמדה הלכתית ברורה המטילה על הרבנות ועל הפסיקה אחריות כוללת על המתרחש בקהילה. לשיטתו של הרב עובדיה, תפקיד הרב אינו רק לפסוק הלכה וללמד תורה. על הרב לשמש מנהיג רוחני. בצד שאלות היום יום, עליו להידרש גם לשאלות הקשורות לחיים החברתיים והפוליטיים של קהילתו. קהילה לעניין זה יכולה להיחשב קבוצת מתפללים מקומית, שכונה, עיר או מדינה[1] .

ענייני ספרדים ככל שעלה הרב עובדיה במעלות הרבנות ובתפקידים הציבוריים כך הוא חיזק את מעמדה של המסורת הספרדית בבתי הדין וברבנויות המקומיות. כך פעל בענייני כשרויות, ברישום נישואין ועוד. נהגים רבים שנקבעו עפ"י המסורת האשכנזית שונו ונקבעו מחדש ע"י הרב עובדיה, בהתאם למסורת של הרב קארו[2] .

הרב עובדיה היה זה שנתן את האור הירוק למדיניות שהביאה להעלאתם של יהודי אתיופיה ע"י מדינת ישראל והסוכנות היהודית. עם כניסתו לתפקיד הראשון לציון פנו ראשי העדה האתיופית לרב עובדיה בשאלה והוא פסק שדינם של ה"פלאשים", כפי שהוא כינה אותם את ביתא ישראל, הוא כדין יהודי שנשבה ושמצווה לפדותם ולהחיותם. פסיקה זו סללה את הדרך להכרה בעדת ביתא ישראל כיהודים על פי חוק השבות[3] .

 

עשייה דתית ורוחנית

בצד קימום מעמד עולם התורה הספרדי כנגד עולם החרדים האשכנזי, היה לרב יוסף מפעל חיים נוסף בתוך העולם הספרדי: לאכוף את פסיקותיו של הרב יוסף קארו, בעל השולחן ערוך, על כלל הספרדים ולבטל בכך דורות של מנהגים ומסורות מגוונים שהביאו עולי המזרח מארצותיהם, כעין כור היתוך דתי ספרדי. במפעלו זה החל בגיל צעיר מאוד, ובשני המפעלים גם יחד פעל בעוצמה יוצאת דופן, בלא היסוס ובנכונות להיאבק בכוחות גדולים וחזקים. כך, כבר בגיל 17 התעמת עם רבני קהילתו הבבלית במטרה לאכוף פסיקות השולחן ערוך ונגד פסיקותיו של רב יוסף חיים "בן איש חי"[4] .

בהיותו בן 30 ביטל הרב יוסף את חרם ירושלים, שהכריזה הרבנות הראשית על ספרדים שלא יקבלו עליהם את איסורי הביגמיה ואת איסורי הייבום שקיבלו עליהם האשכנזים. הוא תבע לאפשר לספרדים להמשיך ולנהוג כמנהג אבותיהם[5]

 העם היהודי הוא עם שיש בו קבוצות שונות: חילונים ודתיים, אשכנזים וספרדים, דתיים לאומיים וחרדים. בקרב הדתיים ניתן להבחין גם כן, בקבוצות שונות, הנבדלות זה מזה: הדתיים הלאומיים והחרדים (המתחלקים לחסידים, ליטאים וספרדים וכו'). לכל אחת מהקבוצות הנ"ל ישנה הנהגה רוחנית בדמות רב, אשר מובילה ומנחה את הקהילה ומנסה לבסס את מעמדה.

על אף שהזרם החרדי הספרדי התפתח החל מתחילת המאה ה- 20 ע" יוזמות של רבנים ספרדים, הזרם נותר בעמדת נחיתות לעומת הזרם האשכנזי במהלך הרבה מאוד שנים, גם לפני קום המדינה וגם לאחריה. תלמידים ואברכים ספרדים נאלצו להתמודד עם ה"מכסות" במוסדות התורניים האשכנזים ובכלל, הם התמודדו עם חוסר שוויון ואפליה. מייסא כל אלו הן אמירות מאוד כלליות ופסקניות. אני לא טוען שהן בהכרח שגויות לחלוטין, אך במחקר אקדמאי, להבדיל משיח פוליטי שגרתי, לא ניתן לומר דברים כאלה כלאר יד. הכל צריך להיות מבוסס, עם ההסתייגויות המתבקשות וכמובן הפנייה למקורות שעליהם את נסמכת.

אחד הרבנים החשובים ביותר של דורינו, הרב עובדיה יוסף, שם לעצמו יעד להצעיד קדימה את הזרם הספרדי והאמין בלב שלם כי מורשת יהודי ספרד המפוארת, ניתנת לשחזור ומעמדם והשפעתם אינו צריך להיות נחות מזה של האשכנזים.

הרב עובדיה יוסף החל את פעילותו הרוחנית בגיל צעיר ופעל לאורך חייו במסגרות שונות על מנת לפעול לטובת האינטרסים של עם ישראל בכלל והיהדות הספרדית בפרט והפך לאחת הדמויות החשובות ביותר הן בתחום הרוחני/דתי ומאוחר יותר הן בזירה הפוליטית.

בעבודה זו מטרתי להציג את פועלו, נקודות הציון בקריירה הרבנית ותרומתו של הרב יוסף לעם ישראל וליהדות. 

ביבליוגרפיה חלקית (בעבודה האקדמית כ-15 מקורות אקדמיים באנגלית ובעברית)

יעקב ששון נכדו, אביר הרועים, ביוגרפיה מקיפה בצירוף ניתוח השקפתו של הרב, הוצאה עצמית

 

ליאון, נ. ש"ס, הרב עובדיה יוסף ותהליך המדיני. עיונים בתקומת ישראל, 21: 172 – 189. 

===========================

ניתן לקבל בלעדיות- מחיקת העבודה האקדמית מהאתר על העבודה האקדמית ולהסירה ממאגר העבודות הסמינריוניות לצמיתות תמורת 590 שח (סך הכל העבודה האקדמית + בלעדיות = 590 שח). אם אינך רוצה עבודת סמינריון בלעדית הקש עכשיו למעלה במלבן התכלת  "לחץ לקבלת העבודה". אם ברצונך לרכוש גם בלעדיות על הסמינריון נא להקליק על לינק זה:

לינק לרכישת העבודה האקדמית + בלעדיות על העבודה האקדמית

 

מבצע לרוכשי עבודה אקדמית באתר : מצגת אקדמית במחיר 99 שח.

הצוות שלנו יכין עבור רוכשי עבודה אקדמאית ממאגר עבודות הסמינריון מצגת פאוורפוינט בת לפחות 20 שקפים. מצגת powerpoint  מרהיבה, שתציג את תוכן העבודה הסמינריונית בצורת רפרט במחיר נמוך במיוחד. המצגת תוכן לפי הדרישות הנהוגות באקדמיה ולפי כללי הציטוט האחיד וה- APA. כל זה תמורת 99 שח נוספים לקניית העבודה האקדמית שיש להוסיף לסל הקניות. נא להקליק על לינק זה לפרטים:

לינק למצגת אקדמית ב-99 שח

 

ניתן לקבל שירותי שיכתוב העבודה + בלעדיות -  הצוות שלנו ישכתב העבודה האקדמית בצורה מקצועית! עלות סך הכל שכתוב העבודה האקדמית + בלעדיות = 990 שח. נא להקליק על לינק זה:

לינק לרכישת העבודה האקדמית משוכתבת + בלעדיות על העבודה האקדמית


לתפירת עבודה אקדמית אישית מקורית (ללא קשר למאגר העבודות הסמינריוניות) בתחום זה על ידי אקדמאי מומחה בעל תואר שני או דוקטורט בעלות של כ-80 שח לעמוד מוכן להגשה כנהוג בעבודה אקדמית. נא לראות האתר בלינק זה:

לינק לכותב עבודות סמינריוניות במשפטים,מדעי החברה והרוח, מנהל עסקים ועוד בתפירה אישית


לפורום גולשים על עבודות אקדמיות וסמינריונים והמלצה על כותבי עבודות סמינריון ומאגרי עבודות אקדמיות להקליק על קישור זה:

קישור לפורום לימודים - המלצות על כותבי עבודות אקדמיות, עבודות גמר של גולשים


אם נתקלת בתקלה וחוסר יכולת להשלים הרכישה

מומלץ להיכנס למאגר העבודות האקדמיות שוב הפעם מדפדפן אחר (אם השתמשתם בגוגל כרום לעבור לאקספלורר וכד') או להיכנס למאגר  העבודות האקדמיות ממחשב אחר. תקלה נדירה זאת קורית בשל אבטחת מידע ורגישות יתר לספאמרים. אם ישנה שורת הודעה בשחור על array 7 זה בגלל נסיון חוזר או סימן שכרטיס האשראי לא מאושר ע"י חברת האשראי. בכל מקרה לא יבוצע חיוב באשראי אלא אם כן נשלחה העבודה האקדמית+קבלה למייל. גם לא יבוצע חיוב כפול!

 

לינק: שאלות נפוצות ותשובות בנושא מאגר העבודות האקדמיות


לינק : סרטון על אופן רכישה של עבודה אקדמית

 

ניתן לשלם ב- אשראי באתר מאובטח פלאכרד/מזומן/העברה בנקאית

 

לינק בענין עבודות אקדמיות בכתיבה אישית במדעי החברה והרוח

הצעה לסטודנטים להשלמת הכנסה באתר זה: פרסמו עבודות אקדמיות ותרוויחו עמלה של 60% על כל מכירה ומכירה של עבודה אקדמית פרי עטכם. (ללא הגבלה על מספר המכירות)! באתר זה רובן ככולן של עבודות הסמינריון נכתבו ע"י מאסטרנטים ודוקטורנטים מצטיינים, אם כי אנו נותנים הזדמנות גם לסטודנטים מן המניין שכתבו עבודה אקדמית לפרסם כאן עבודותיהם האקדמיות תמורת תמלוגים. נפרסם העבודה האקדמית כאן לאחר הגהות ועדכון ביבליוגרפיה.

נא לשלוח העבודות האקדמיות, עדיף בקובץ וורד 2007 למייל שלנו:

ktiva1234@gmail.com

מילות חיפוש: עבודה אקדמית משיחיות וציונות,הרב עובדיה יוסף,יחסו לציונות החילונית והדתית,סובלנות דתית,פסיקה גמישה פרגמטית,עם ישראל,יהדות עבודה אקדמית משיחיות וציונות,הרב עובדיה יוסף,יחסו לציונות החילונית והדתית,סובלנות דתית,פסיקה גמישה פרגמטית,עם ישראל,יהדות עבודה אקדמית משיחיות וציונות,הרב עובדיה יוסף,יחסו לציונות החילונית והדתית,סובלנות דתית,פסיקה גמישה פרגמטית,עם ישראל,יהדות עבודה אקדמית משיחיות וציונות,הרב עובדיה יוסף,יחסו לציונות החילונית והדתית,סובלנות דתית,פסיקה גמישה פרגמטית,עם ישראל,יהדות עבודה אקדמית משיחיות וציונות,הרב עובדיה יוסף,יחסו לציונות החילונית והדתית,סובלנות דתית,פסיקה גמישה פרגמטית,עם ישראל,יהדות עבודה אקדמית משיחיות וציונות,הרב עובדיה יוסף,יחסו לציונות החילונית והדתית,סובלנות דתית,פסיקה גמישה פרגמטית,עם ישראל,יהדות עבודה אקדמית משיחיות וציונות,הרב עובדיה יוסף,יחסו לציונות החילונית והדתית,סובלנות דתית,פסיקה גמישה פרגמטית,עם ישראל,יהדות עבודה אקדמית משיחיות וציונות,הרב עובדיה יוסף,יחסו לציונות החילונית והדתית,סובלנות דתית,פסיקה גמישה פרגמטית,עם ישראל,יהדות


₪ 290סל

אין מוצרים

משלוח ₪ 0
סה"כ ₪ 0

סל המשך לרכישה

האתר מאובטח

ובטוח לתשלומי אשראי

ומנוהל באמצעות תאגיד המפוקח ע"י משפטן ורו"ח בכיר

 

תוספת ‏‏‏39 ש"ח

הקפאת עבודה ל-חודש


תוספת 99 ש"ח

הקפאת עבודה ל-3 חודשים

 

תוספת 300 שח

מחיקת עבודה ל-צמיתות

 

מצגת פאוורפוינט מקצועית לרפרט

כ-20 שקפים- 99 ש"ח

 

 

תוצאת תמונה עבור ‪PAypal‬‏

ניתן לשלם בפאייפל


מזומן בדואר/העברה בנקאית

מס' חשבון 8497803

בנק הדואר - מספר בנק 09

סניף 001, על שם: הוצאה לאור והדרכה בע"מ

 

תוצאת תמונה עבור פפרתוצאת תמונה עבור ביט

מכבדים אפליקציית תשלום ביט/פפר

להעביר לנייד:   052-8673055

 

ווטסאפ/SMS/מייל

במסרון בלבד:

052-8673055

 f0528673055@gmail.com 

 

طُلَّاب עזרה מיוחדת למגזר הערבי 

אנשי צוות דוברי רוסית, צרפתית, אנגלית, אמהרית

Русский студенты  Français   አማርኛ

english

free academic papers in english

לינק לעבודות אקדמיות באנגלית 

 

מכבדים כל כרטיסי האשראי הישראליים והבינלאומיים

 ניתן לבחור לשלם בשלושה תשלומים חודשיים

אין עמלות והמחיר הוא מחיר נטו כולל מע"מ

אין הפתעות ואותיות קטנות והכל לטובת הצרכן

הסליקה מבוצעת ע"י חברת ישראכרט ופלאכרד

עבודות אקדמיות

היישר מן התנור

סמינריון כמותני - עבודת גמר

הפער בעמדות כלפי

דיסלקציה בין אמהות לאבות

אתרים  מומלצים

פורום להמלצה על מסייעים בעבודות אקדמיות

http://www.forum-limudim.org.il

גוף מומלץ עבודות אקדמיות

ubank.co.il@gmail.com

פורום תזות ומידע על לימודים אקדמיים מתקדמים

http://www.forum-thesis.org

 

לינק: סרטון קצר

על אופן רכישה 

של עבודה אקדמית

במאגר זה


ווטסאפ/SMS/מייל

במסרון בלבד:

052-8673055

 f0528673055@gmail.com 

בפניה נא לציין מספר העבודה האקדמית (מופיע בדף העבודה למעלה מצד שמאל מתחת למס' העמודים) או הנושא המבוקש ולהיות מול דף העבודה באתר האינטרנט

תוצאת תמונה עבור ‪PAypal‬‏
paypalאתר מאובטח
אתר זה מאובטח בטכנולוגית SSL
כל הזכויות שמורות ©