חפש

קטגוריות

עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי המנזר, הוצאתם של ילדים יהודים מתוך מנזרים לאחר השואה


עבודה אקדמית ישירות למייל בקובץ וורד פתוח ניתן לעריכה ושינויים גופן דיויד 12, רווח 1.5 העבודה האקדמית עם מקורות תקניים לפי כללי הציטוט האחיד לשאלות נוספות על העבודה האקדמית הספיציפית הזאת במסרון/ווטסאפ (בלבד): 052-8673055 או במייל: f0528673055@gmail.com

37 עמודים

עבודה אקדמית מס' 10608

עבודת הסמינריון מעולם לא נמכרה במאגר העבודות הסמינריוניות!

עבודה אקדמית ישירות למייל שלך בקובץ וורד פתוח ניתן לעריכה והכנסת פרטיך.

גופן דיויד 12, רווח שורה וחצי.

העבודה האקדמית עם מקורות ביבליוגרפיה עדכניים לפי כללי הציטוט האחיד.

לשאלות נוספות: דניאל, כותב/עורך עבודה אקדמית זאת בנייד:

052-8673055 או במייל :

daniel.berkovich.tlv@gmail.com

גלול עכבר מטה


₪ 390


עבודה אקדמית זו הוגשה פעם אחת בלבד בחודש אוקטובר בשנת הלימודים הקודמת במכללת גבעת- ושינגטון, אצל ד"ר רוזנברג

העבודה האקדמאית לא נמכרה מעולם במאגר. היו אתם הראשונים לרכוש אותה! (וגם האחרונים אם תרכשו בלעדיות)

ציון: 88

שאלת המחקר

כיצד באה לידי ביטוי הוצאתם של ילדים יהודים ממנזרים לאחר השואה?

 

תוכן עניינים

 

מבוא. 3

הטבילה לנצרות. 5

פניית הרב הרצוג לאפיפיור. 5

הוראת האפיפיור. 6

ההתמודדות בבעיה בין הקתולים לבין היהודים.. 7

תגובת המשפחות. 8

הסתעפויות אחרות. 8

מסרים מן הוותיקן 10

חרדה לגורלם של ילדים ניצולים.. 14

עתירות יהודיות אל הוותיקן להוצאת ילדי מנזרים יהודיים.. 20

סיכום.. 30

ביבליוגרפיה. 36

 

 

 

הדיון עניינו המשמורת על ילדים יהודים אשר ניצלו בידי משפחות או מוסדות קתוליים, ובייחוד הילדים שהוטבלו לנצרות בזמן המלחמה. החוקר מיכאל מארוס מבקש במאמר זה להציג את הפרשה דווקא על סמך מקורות יהודיים, ולא על-פי מקורות ראשוניים המסתתרים בוותיקן. שלושה ויכוחים נוקבים התנהלו בין יהודים לוותיקן בשאלה זו, ואף אחד מהם לא נבחן עד כה לעומקו. התמונה המצטיירת מתוכם אינה תואמת לחלוטין את העמדה של אחד מן הצדדים בוויכוח[1].

 

השלב האחרון בפולמוס על אודות הוותיקן והשואה החל כאשר פרסם ההיסטוריון האיטלקי אלברטו מלוני (Melloni) בגיליון של היומון קוריירה דלה סרה (Corriere della Sera) מסמך בו נמסר לכאורה על כוונת הוותיקן להחזיק באותם ילדים יהודים אשר הוריהם או מוסדות יהודיים מבקשים להשיבם אליהם. לפי הדיווח בעיתונות שנמסר על-ידי סוכנות הידיעות AP (Associated Press), "החוזר הורה כנראה לרשויות הכנסייה הצרפתיות להשאיר בידי הכנסייה, למען ביטחונם או מסיבות אחרות, את הילדים היהודים אשר הוטבלו לקתוליות - גם אם פירוש הדבר לא להשיבם למשפחותיהם עם תום הכיבוש". "הנימה של המסמך קרה ולא-אישית", נאמר בניו-יורק טיימס, "ואין בו אזכור כלשהו של זוועות השואה".

 

תוך שבועות אחדים מצא הסיפור את דרכו אל תוך הפולמוס על אודות פיוס השנים-עשר - משני הצדדים. מצד המבקרים פרסם דניאל יונה גולדהאגן (Goldhagen) מאמר ב-The Forward, שהועתק גם בלה מונד (Le Monde) ובעיתונים אחרים, המתייחס אל החוזר כאל "צו לביצוע מעשה פשע", והכריז על האפיפיור כעל מי שעלול להיות "אחד מהגרועים בחוטפי-הילדים בעת החדשה". גולדהאגן קרא לחקירה בינלאומית. הרב שמוליי בוטיץ' (Boteach) החמיר והוסיף, כי פיוס השנים-עשר "הורה על חטיפה המונית של מאות אלפי ילדים יהודים בסירובו להשיבם לאפוטרופוסים היהודיים החוקיים שלהם". לעומת זאת, האב פטר גומפל (Gumpel), אשר פעל במרץ ברומא להפיכתו של פיוס השנים-עשר ל"מבורך" beatus, שלב קודם לקנוניזציה כקדוש לאחר מותו, הטיל ספק במהימנות המסמך ("יש כאן משהו חשוד", הוא אמר לניו-יורק טיימס). וויליאם דונויו (Donoghue), נשיא הליגה הקתולית האמריקנית, היה נסער והגדיר את הפרשה כ"ראתרגייט" של הניו-יורק טיימס, כרמז לקריין תחנת הטלוויזיה CBS, דן ראתר (Rather), אשר הסתמך על מסמכים כוזבים בכתבתו נגד ג'ורג' בוש. על-אף הרמזים לזיוף, עיקר הטענה של התומכים בוותיקן הייתה, שהמסמך לא יוחס כראוי ולא הובן כראוי, וכי למעשה הכריז המסמך "על ההפך הגמור" מכפי שנטען. טענתם הרחבה יותר הייתה, כי פיוס היה מיטיבם של היהודים, הן בכל הקשור לילדים והן בדרך התנהגותו במהלך המלחמה.

 

בשבועות שלאחר מכן גבר הפולמוס. קבוצה יהודית איימה להגיש תביעה נגד הוותיקן בניו-יורק או בוושינגטון אם לא תועבר מיד רשימה מלאה של הילדים על שמותיהם. מן הצד של המסנגרים על האפיפיור יצא גל של מסמכי ותיקן שלא פורסמו בעבר, ועתה הופיעו בדפוס ואפילו באינטרנט, והם הציבו את התזכיר הנדון בהקשרו ואפשרו לתת לו פירוש מורכב יותר. הביטאון אוהד-האפיפיור בארצות-הברית, בתוך הוותיקן (Inside the Vatican), כינה את ההאשמות "תעלול אנטי-אפיפיורי נוסף" ודיווח, כי יוחנן פאולוס השני, שהיה באותה עת מאושפז וכנראה על ערש דווי, הכריז "לא אמות בטרם אהפוך את האפיפיור פיוס השנים-עשר לקדוש". שֶרי גוסט (Gossett), עורכת-משנה של העיתון הימני, דִיוּק באמצעי התקשורת (Accuracy in Media AIM), תקפה בחריפות את הניו-יורק טיימס בנושא זה, הגדירה את המסמך "תזכיר מזויף" וציטטה את התומך בפיוס, ויליאם דוינו (Doino) הבן, שקרא לפרשה "סיפור ענק של הונאה עיתונאית".

 

הטבילה לנצרות יכולה הייתה להבטיח השתלבות בעולם הלאיהודי; אולם בה בעת הייתה בגדר הצהרה שהנטבל לא נולד קתולי, ולכן הייתה זו פעולה מסוכנת בתנאים מסוימים. בחוקי הגזע הנאציים נקבע לעתים כי המרת דת אינה פוטרת את המומר מגירוש למחנות ההשמדה. היו הורים יהודים שביקשו את הטבילה לילדיהם, על מנת להצילם ולמסרם למבטחים בידיים קתוליות. במקרים מסוימים‏, הטבלתם לנצרות של ילדים יהודים הייתה חלק מפעילות המיסיון של מוסדות קתוליים; באחרים הקפידה הכנסייה בקנאות שלא להעניק את סקרמנט הטבילה למען מטרות ארציות, אפילו לא למען הצלת חיים לרוב לא עשתה כן ללא קבלת רשות מהורי הילדים. 

לאחר השיחות עם הרב הראשי לארץ ישראל נקבע כי בשאלת הטבילה לנצרות, על הכנסייה לבחון את הנסיבות בכל מקרה ומקרה אם הילדים הוטבלו כהלכה הרי אמורים הם לקבל חינוך נוצרי. אם ההורים היהודים ניצלו הטיפול יהיה שונה, ללא הכרה פומבית בכך. מטרת הסכמה זו הייתה להפיג את החרדה שרווחה בקרב היהודים.

 

מיד לאחר המלחמה סייר הרב הרצוג באירופה במשך שישה חודשים. הוא נפגש עם האפיפיור פיוס השנים עשר באופן חריג לנוהג בוותיקן שלא לעבוד בימי ראשון. עלפי הגרסה של הרב הרצוג, השיחה החלה, במה שהיה מן הסתם רגע חסרתקדים בדושיח היהודיהקתולי, בפרשנות לפסוק מספר יחזקאל ובו הבטחת האל "ונתתי לכם לב חדש", שאותו ציטט האפיפיור בנאום פומבי שנשא כמה ימים קודם לכן. הרב הרצוג אמר לאפיפיור, כי בהבטחת הפסוק ל"לב חדש" נעשה שימוש באות למ"ד שנועדה לסמן, שהלב החדש אינו ניתן כלאחר יד, אלא מוענק "כפי שמעניק אדם מתנה לחברו. .. מתוך שותפות ורצון מצד המקבל". הרב הראשי ליהודי ארץ ישראל שרטט בקווים כלליים את התוצאות ההרסניות של השואה מבחינת העם היהודי, אשר סבל "את ייסורי האנושות". עלפי הגרסה היהודית, הוא קרא לאפיפיור "להכות על חטאי הנצרות כלפי עם ישראל במרוצת הדורות ולרדת לחקרה של הבעיה היהודית". בהתייחסות לנושא האקטואלי, גורל היתומים היהודים שהיו בידי קתולים הביע הרב הרצוג הכרת תודה על הצלתם, אך ציין כי יהודים לא יוכלו להשלים עם כך שהצעירים יישארו "מנותקים כליל ממוצאם". "החל מהיום כל ילד מסמל בעינינו אלף ילדים. .. ואילו לכנסייה הנוצרית, ולה מיליוני מאמינים, מספרים כאלה הם זעומים". הוא ביקש את עזרת האפיפיור בהשבתם, ובייחוד ביקש מן האפיפיור לקרוא לכל הכמרים לגלות את הנוכחות ואת המקום שבו נמצאים ילדים יהודים בידי קתולים.


ביבליוגרפיה חלקית (בעבודה האקדמית כ-20 מקורות אקדמיים באנגלית ובעברית)


 Nahum Bogner, "The Convent Children: The Rescue of Jewish Children in Polish Convents during the Holocaust", Yad Vashem Studies,  235-285

Nechama Tec, Jewish Children: Between Protectors and Murderers, Washington 

מיכאל ר. מארוס, הוותיקן והמשמורת על ילדים יהודים לאחר השואה, זמנים רבעון להיסטוריה גיליון 97

מירי פרייליך (עורכת), הסנה שלא אוּכּל: ניצולי השואה במדינת ישראל, מכללת בית-ברל וקרן אברט

 

===========================

ניתן לקבל בלעדיות- מחיקת העבודה האקדמית מהאתר על העבודה האקדמית ולהסירה ממאגר העבודות הסמינריוניות לצמיתות תמורת 590 שח (סך הכל העבודה האקדמית + בלעדיות = 590 שח). אם אינך רוצה עבודת סמינריון בלעדית הקש עכשיו למעלה במלבן התכלת  "לחץ לקבלת העבודה". אם ברצונך לרכוש גם בלעדיות על הסמינריון נא להקליק על לינק זה:

לינק לרכישת העבודה האקדמית + בלעדיות על העבודה האקדמית

 

מבצע לרוכשי עבודה אקדמית באתר : מצגת אקדמית במחיר 99 שח.

הצוות שלנו יכין עבור רוכשי עבודה אקדמאית ממאגר עבודות הסמינריון מצגת פאוורפוינט בת לפחות 20 שקפים. מצגת powerpoint  מרהיבה, שתציג את תוכן העבודה הסמינריונית בצורת רפרט במחיר נמוך במיוחד. המצגת תוכן לפי הדרישות הנהוגות באקדמיה ולפי כללי הציטוט האחיד וה- APA. כל זה תמורת 99 שח נוספים לקניית העבודה האקדמית שיש להוסיף לסל הקניות. נא להקליק על לינק זה לפרטים:

לינק למצגת אקדמית ב-99 שח

 

ניתן לקבל שירותי שיכתוב העבודה + בלעדיות -  הצוות שלנו ישכתב העבודה האקדמית בצורה מקצועית! עלות סך הכל שכתוב העבודה האקדמית + בלעדיות = 990 שח. נא להקליק על לינק זה:

לינק לרכישת העבודה האקדמית משוכתבת + בלעדיות על העבודה האקדמית


לתפירת עבודה אקדמית אישית מקורית (ללא קשר למאגר העבודות הסמינריוניות) בתחום זה על ידי אקדמאי מומחה בעל תואר שני או דוקטורט בעלות של כ-80 שח לעמוד מוכן להגשה כנהוג בעבודה אקדמית. נא לראות האתר בלינק זה:

לינק לכותב עבודות סמינריוניות במשפטים,מדעי החברה והרוח, מנהל עסקים ועוד בתפירה אישית


לפורום גולשים על עבודות אקדמיות וסמינריונים והמלצה על כותבי עבודות סמינריון ומאגרי עבודות אקדמיות להקליק על קישור זה:

קישור לפורום לימודים - המלצות על כותבי עבודות אקדמיות, עבודות גמר של גולשים


אם נתקלת בתקלה וחוסר יכולת להשלים הרכישה

מומלץ להיכנס למאגר העבודות האקדמיות שוב הפעם מדפדפן אחר (אם השתמשתם בגוגל כרום לעבור לאקספלורר וכד') או להיכנס למאגר  העבודות האקדמיות ממחשב אחר. תקלה נדירה זאת קורית בשל אבטחת מידע ורגישות יתר לספאמרים. אם ישנה שורת הודעה בשחור על array 7 זה בגלל נסיון חוזר או סימן שכרטיס האשראי לא מאושר ע"י חברת האשראי. בכל מקרה לא יבוצע חיוב באשראי אלא אם כן נשלחה העבודה האקדמית+קבלה למייל. גם לא יבוצע חיוב כפול!

 

לינק: שאלות נפוצות ותשובות בנושא מאגר העבודות האקדמיות


לינק : סרטון על אופן רכישה 

של עבודה אקדמית באשראי/פאיפאל

 

לינק בענין עבודות אקדמיות בכתיבה אישית במדעי החברה והרוח עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואהעבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה עבודה אקדמית בנושא שואה ילדי מנזרים, עבודה אקדמית מנזר שואה  

ניתן לשלם ב- פאי פאל/מזומן/אשראי/העברה בנקאית

 


₪ 390סל

אין מוצרים

משלוח ₪ 0
סה"כ ₪ 0

סל המשך לרכישה

האתר מאובטח

ובטוח לתשלומי אשראי

ומנוהל באמצעות תאגיד המפוקח ע"י משפטן ורו"ח בכיר

 

תוספת ‏‏‏39 ש"ח

הקפאת עבודה ל-חודש


תוספת 99 ש"ח

הקפאת עבודה ל-3 חודשים

 

תוספת 300 שח

מחיקת עבודה ל-צמיתות

 

מצגת פאוורפוינט מקצועית לרפרט

כ-20 שקפים- 99 ש"ח

 

 

תוצאת תמונה עבור ‪PAypal‬‏

ניתן לשלם בפאייפל


מזומן בדואר/העברה בנקאית

מס' חשבון 8497803

בנק הדואר - מספר בנק 09

סניף 001, על שם: הוצאה לאור והדרכה בע"מ

 

תוצאת תמונה עבור פפרתוצאת תמונה עבור ביט

מכבדים אפליקציית תשלום ביט/פפר

להעביר לנייד:   052-8673055

 

ווטסאפ/SMS/מייל

במסרון בלבד:

052-8673055

 f0528673055@gmail.com 

 

طُلَّاب עזרה מיוחדת למגזר הערבי 

אנשי צוות דוברי רוסית, צרפתית, אנגלית, אמהרית

Русский студенты  Français   አማርኛ

english

free academic papers in english

לינק לעבודות אקדמיות באנגלית 

 

מכבדים כל כרטיסי האשראי הישראליים והבינלאומיים

 ניתן לבחור לשלם בשלושה תשלומים חודשיים

אין עמלות והמחיר הוא מחיר נטו כולל מע"מ

אין הפתעות ואותיות קטנות והכל לטובת הצרכן

הסליקה מבוצעת ע"י חברת ישראכרט ופלאכרד

עבודות אקדמיות

היישר מן התנור

סמינריון כמותני - עבודת גמר

הפער בעמדות כלפי

דיסלקציה בין אמהות לאבות

אתרים  מומלצים

פורום להמלצה על מסייעים בעבודות אקדמיות

http://www.forum-limudim.org.il

גוף מומלץ עבודות אקדמיות

ubank.co.il@gmail.com

פורום תזות ומידע על לימודים אקדמיים מתקדמים

http://www.forum-thesis.org

 

לינק: סרטון קצר

על אופן רכישה 

של עבודה אקדמית

במאגר זה


ווטסאפ/SMS/מייל

במסרון בלבד:

052-8673055

 f0528673055@gmail.com 

בפניה נא לציין מספר העבודה האקדמית (מופיע בדף העבודה למעלה מצד שמאל מתחת למס' העמודים) או הנושא המבוקש ולהיות מול דף העבודה באתר האינטרנט

תוצאת תמונה עבור ‪PAypal‬‏
paypalאתר מאובטח
אתר זה מאובטח בטכנולוגית SSL
כל הזכויות שמורות ©