חפש

קטגוריות

סמינריון שואת יהודי המזרח,יהודי יוון,יהודי צפון אפריקה, לוב, תוניסיה, מרוקו,אתיופיה, המזרח הרחוק,מזרחיים,ספרות השואה


עבודה אקדמית ישירות למייל בקובץ וורד פתוח ניתן לעריכה ושינויים גופן דיויד 12, רווח 1.5 העבודה האקדמית עם מקורות תקניים לפי כללי הציטוט האחיד לשאלות נוספות על העבודה האקדמית הספיציפית הזאת במסרון/ווטסאפ (בלבד): 052-8673055 או במייל: f0528673055@gmail.com

41 עמודים.

עבודה אקדמית מס' 10322

עבודת הסמינריון מעולם לא נמכרה במאגר!

 עבודה אקדמית ישירות למייל שלך בקובץ וורד פתוח ניתן לעריכה והכנסת פרטיך.

גופן דיויד 12, רווח שורה וחצי.

העבודה האקדמית עם מקורות ביבליוגרפיה עדכניים לפי כללי הציטוט האחיד.

לשאלות נוספות: דוד, כותב/עורך עבודה אקדמית זאת בנייד:

052-8673055 או במייל בקשר לעבודה האקדמאית:

0909david0909@gmail.com

גלול עכבר מטה


₪ 390


העבודה האקדמאית הוגשה פעם אחת בלבד בחודש דצמבר בשנת הלימודים הקודמת במרכז אקדמי פרס רחובות, אצל ד"ר ירון

היו אתם הראשונים לרכוש עבודה אקדמית זו! (וגם האחרונים אם תרכשו בנוסף גם בלעדיות). 

ציון: 93

 

תוכן עניינים

מבוא. 

תוכנית "הפתרון הסופי", לחיסול כל העם היהודי בכל תפוצותיו 

ועידת ואנזה. 

יהודי צפון אפריקה בשואה. 

יהודי אלג'יריה. 

יהודי תוניסיה. 

יהודי מרוקו 

יהודי לוב. 

יהודי אתיופיה. 

יהודי המזרח הרחוק בתקופת השואה. 

קהילת יהודי סלוניקי, יוון 

חורבן הקהילה היהודית בסלוניקי 

ספרות ילדים ונוער ותפיסות ייחודיות בספרות השואה. 

"המבריח הקטן". 

"האי ברחוב הציפורים". 

"רוץ ילד רוץ". 

"מן המצר". 

"שרינה-בובה". 

פירוק המשפחה ופרידה בספרות השואה. 

"שיר השירים". 

"ערב מול הגלעד". 

עדויות של ניצולי קהילת סלוניקי 

"רחוקי משפחה". 

"הילד משמה". 

צאצאים לניצולי שואה. 

סיכום.. 

ביבליוגרפיה.

 

תוכנית "הפתרון הסופי" שאפה לחסל גם את יהודי צפון אפריקה. היהודים במדינות שהיו תחת חסות צרפת קיוו בראשית המלחמה לקבל את הגנתה. לאחר תבוסת צרפת ב 1940 וביסוס משטר וישי, החמיר מצב היהודים. ]

יהודי אלג'יריה שלטון וישי ששלט בה מ 1940 ביטל את אזרחות היהודים והטיל עליהם את ההגבלות שחלו על יהודי צרפת ואסר עליהם לעבוד עבור הממשלה, להיות בנקאים, מורים ותלמידים, כמו כן הוגבל מספר היהודים שאושרו לעבוד במקצועות חופשיים. ב1941  הוחרם רכוש היהודים. הפגיעה ביהודי אלג'יריה הייתה קשה, בגלל מעמדם הגבוה בחברה קודם לכן. ב1941 הצטרפו יהודים למחתרת האנטי נאצית. יהודים רבים נתפסו ונשלחו למחנות עבודה או הוצאו להורג. היודנראטים נדרשו לסייע בהכנת משלוחים להשמדה. בנובמבר 1942 שחררה ארצות הברית את אלג'יריה. לרוע מזלם של היהודים, המשחררים האמריקנים שיתפו פעולה עם אנשי וישי, ורבים מיהודי המחתרת סבלו למרות סיועם לאמריקנים. ב 1943 בוטלו ההגבלות על יהודי אלג'יריה. 

יהודי תוניסיה

תוניסיה הייתה גם היא תחת משטר וישי עם אותן הגבלות כמו במרוקו ואלג'יריה, לאחר נפילת צרפת ב-1940. בנובמבר 1942 עבר השלטון בתוניסיה לגרמנים. הנאצים הקימו יודנראט מקומי, לקחו בני ערובה, החרימו את רכוש היהודים והטילו על הקהילה עונשים כספיים כבדים. הקהילה נדרשה לספק את צורכי הצבא הגרמני, וביתהכנסת בבירה תוניס הפך למחסן גרמני. היהודים סומנו בטלאי הצהוב, 4,000  יהודים נשלחו למחנות ריכוז בתוניסיה ומעטים גם נשלחו למחנות ההשמדה. יהודים רבים נורו למוות בבתיהם, הומתו בצעדות מוות, רעב, מחלות והפצצות. תוניסיה שוחררה על ידי בנות הברית במאי 1943, והושם קץ לרדיפת היהודים. 

יהודי מרוקו

בקיץ 1940 עברה גם מרוקו לשלטון וישי. חוקי האפליה פגעו ביהודי מרוקו יותר מיהודי אלג'יריה ותוניס, על אף שהאוכלוסייה המוסלמית במרוקו, בשונה מהמדינות האחרות, לא ניצלה את המצב לפגיעה ביהודים. יהודי מרוקו ביצעו עבודת כפייה בפיקוח צרפתי. יהודים רבים נרצחו באכזריות, ו300 יהודים נשלחו לאושוויץ. בנובמבר 1942 נכבשה מרוקו בידי ארצות הברית, וביוני 1943 בוטלו החוקים שהפלו את היהודים לרעה. [4]

יהודי לוב

במהלך מלחמת העולם השנייה נפגעו יהודי לוב מהאיטלקים ומהאוכלוסייה המוסלמית המקומית. הפגיעה ביהודים גברה עם התדרדרות מצבן של מדינות הציר במלחמה וגידול המעורבות של גרמניה הנאצית בנעשה בלוב. [6]

עם כניסת איטליה למלחמה ביוני 1940, בוצע באופן חלקי צו שהורה לכלוא את נתיני מדינות האויב בלוב, ובכללם יהודי לוב בעלי נתינות זרה, במחנות הסגר בקרבת הערים טריפולי ובנגזי. בתחילת 1942 פונו כל בעלי הנתינות הזרה מלוב. בעלי נתינות צרפתית ותוניסאית גורשו לתוניסיה בהם כ 1600 יהודים, ובעלי נתינות בריטית הועברו למחנות פליטים באיטליה בהם כ 300 יהודים. לאחר תפיסת השלטון באיטליה על ידי גרמניה, נשלחו קבוצות היהודים ממחנות הפליטים באיטליה לברגן בלזן ולמחנה הריכוז באינסברוק.

יהודי אתיופיה

הממשל האיטלקי גילה יחס עוין כלפי יהודי אתיופיה ורבים מהם הצטרפו לכוח גדעון הכוח הקיסרי ולתנועת הפטריוטים האתיופית‏. חוקי הגזע שפורסמו באיטליה והוחלו גם על מזרח אפריקה האיטלקית לא הטיבו עם יהודי אתיופיה ובשנת 1940 חוסלו כ44 ממנהיגי יהדות אתיופיה, שהואשמו בבגידה והמרדה‏. בשנת1940 הגיעו פקודות מרומא להוציא לפועל את התוכניות להשמדת יהודי אתיופיה במקביל לתהליך ההשמדה של היהודים על ידי גרמניה הנאצית באירופה, אך תבוסת איטליה לבעלות הברית במהלך מלחמת השחרור האתיופית מנעה את מימוש ההוראות‏.

יהודי המזרח הרחוק בתקופת השואה

יפן הקיסרית הייתה בתבריתה של גרמניה הנאצית, אלא שלא הייתה שותפה לעקרונותיה הגזעניים והאנטישמיים. עם זאת, האנטישמיות פשטה בקרב רבים מאנשיהשררה שביפן, וזה התגבר לרקע תעמולה נאצית. חסיד אומות העולם, פנג שאן הו, השיג אשרות כניסה ליהודים גרמניים ליפן, וזאת כנגד הוראות הממשלה, אשר שיחררה אותו מתפקידו.

היפנים הקימו את גטו שאנגחאי שנגהי ליהודים המקומיים ולפליטים שנמלטו מגרמניה. ככל שהתקדמה המלחמה, הפכה השפעת הנאצים על יפן והלחץ שהפעילו לקשים יותר. הנאצים דרשו את הסגרת יהודי שאנגחאי לידיהם. היפנים לא נענו לדרישות אלו.

קהילת יהודי סלוניקי, יוון

הקהילה היהודית בסלוניקי נחשבה לקהילת יהודים הגדולה ביותר ביוון ליפני פרוץ מלחמת העולם השנייה ובתקופות היסטוריות מסוימות אחת הקהילות היהודיות הגדולות והנחשבות בעולם.

בסלוניקי שביוון, שכונתה בפי היהודים גם סלוניקי או שלוניקא, חיה במשך מאות שנים קהילה יהודית גדולה. קהילת סלוניקי הייתה הגדולה בקהילות היהודיות שביוון. הקהילה הוקמה עוד בימי העת ההלניסטית, בשנת 140 לפנה"ס וישנם אזכורים להתיישבות יהודים במקום כבר בימים ההם.

כאשר היהודים גורשו מספרד, הגיעו אל העיר סלוניקי עשרות אלפים של יהודים והחליטו להשתקע בה ולהופכה למוקד היהודי-ספרדי המפואר והגדול ביותר, ביניהם היה הרב יוסף טאיטאצאק אשר הקים במקום את הישיבה הגדולה בה למדו בין השאר הרב משה אלשיך, הרב אליעזר אשכנזי, הרב שמואל די מדינה, הרב שלמה אלקבץ, הרב יצחק אדרבי והרב אישטרוק שאנג

ניתן לראות כי השירים שנכתבו בשואה הם יותר שירים המתארים את מה שקרה ומבקשים גאולה מהייסורים או מביעים תוכחה בפני האלוהים שמאפשר מעשים אלו, לעומתם ניתן לראות כי השירים שנכתבו לאחר השואה עוסקים יותר בתיעוד והבעת החוויות על מנת שהדורות הבאים לא ישכחו, עיסוק רב בזיכרון ומה שמוכר לנו מהמשפט "לא נשכח ולא נסלח". השירים של הדור השני עוסקים יותר בהתחברות ובניסיון להבין את העבר שהוא חלק מהם אך גם לא חלק מהם שכן הם לא היו שם.

ביבליוגרפיה חלקית (בעבודה האקדמית כ-20 מקורות אקדמיים באנגלית ובעברית) 

גוטמן ישראל. "לאופייה של שנאת יהודים בנוסח נאצי", בתוך: שנאת מדינה לדורותיה, (עורך: שמואל אלמוג), מרכז זלמן שזר, ירושלים

Robert Satloff: Among the Righteous: Lost Stories from the Holocaust's Long Reach into Arab Lands (Public Affairs).

Michel Abitbol: The Jews of North Africa during the Second World War (Wayne state University Press Detroit).

===========================

ניתן לקבל בלעדיות- מחיקת העבודה האקדמית מהאתר על העבודה האקדמית ולהסירה ממאגר העבודות הסמינריוניות לצמיתות תמורת 590 שח (סך הכל העבודה האקדמית + בלעדיות = 590 שח). אם אינך רוצה עבודת סמינריון בלעדית הקש עכשיו למעלה במלבן התכלת  "לחץ לקבלת העבודה". אם ברצונך לרכוש גם בלעדיות על הסמינריון נא להקליק על לינק זה:

לינק לרכישת העבודה האקדמית + בלעדיות על העבודה האקדמית

 

מבצע לרוכשי עבודה אקדמית באתר : מצגת אקדמית במחיר 99 שח.

הצוות שלנו יכין עבור רוכשי עבודה אקדמאית ממאגר עבודות הסמינריון מצגת פאוורפוינט בת לפחות 20 שקפים. מצגת powerpoint  מרהיבה, שתציג את תוכן העבודה הסמינריונית בצורת רפרט במחיר נמוך במיוחד. המצגת תוכן לפי הדרישות הנהוגות באקדמיה ולפי כללי הציטוט האחיד וה- APA. כל זה תמורת 99 שח נוספים לקניית העבודה האקדמית שיש להוסיף לסל הקניות. נא להקליק על לינק זה לפרטים:

לינק למצגת אקדמית ב-99 שח

 

ניתן לקבל שירותי שיכתוב העבודה + בלעדיות -  הצוות שלנו ישכתב העבודה האקדמית בצורה מקצועית! עלות סך הכל שכתוב העבודה האקדמית + בלעדיות = 990 שח. נא להקליק על לינק זה:

לינק לרכישת העבודה האקדמית משוכתבת + בלעדיות על העבודה האקדמית


לתפירת עבודה אקדמית אישית מקורית (ללא קשר למאגר העבודות הסמינריוניות) בתחום זה על ידי אקדמאי מומחה בעל תואר שני או דוקטורט בעלות של כ-80 שח לעמוד מוכן להגשה כנהוג בעבודה אקדמית. נא לראות האתר בלינק זה:

לינק לכותב עבודות סמינריוניות במשפטים,מדעי החברה והרוח, מנהל עסקים ועוד בתפירה אישית


לפורום גולשים על עבודות אקדמיות וסמינריונים והמלצה על כותבי עבודות סמינריון ומאגרי עבודות אקדמיות להקליק על קישור זה:

קישור לפורום לימודים - המלצות על כותבי עבודות אקדמיות, עבודות גמר של גולשים


אם נתקלת בתקלה וחוסר יכולת להשלים הרכישה

מומלץ להיכנס למאגר העבודות האקדמיות שוב הפעם מדפדפן אחר (אם השתמשתם בגוגל כרום לעבור לאקספלורר וכד') או להיכנס למאגר  העבודות האקדמיות ממחשב אחר. תקלה נדירה זאת קורית בשל אבטחת מידע ורגישות יתר לספאמרים. אם ישנה שורת הודעה בשחור על array 7 זה בגלל נסיון חוזר או סימן שכרטיס האשראי לא מאושר ע"י חברת האשראי. בכל מקרה לא יבוצע חיוב באשראי אלא אם כן נשלחה העבודה האקדמית+קבלה למייל. גם לא יבוצע חיוב כפול!

 

לינק: שאלות נפוצות ותשובות בנושא מאגר העבודות האקדמיות₪ 390סל

אין מוצרים

משלוח ₪ 0
סה"כ ₪ 0

סל המשך לרכישה

האתר מאובטח

ובטוח לתשלומי אשראי

ומנוהל באמצעות תאגיד המפוקח ע"י משפטן ורו"ח בכיר

 

תוספת ‏‏‏39 ש"ח

הקפאת עבודה ל-חודש


תוספת 99 ש"ח

הקפאת עבודה ל-3 חודשים

 

תוספת 300 שח

מחיקת עבודה ל-צמיתות

 

מצגת פאוורפוינט מקצועית לרפרט

כ-20 שקפים- 99 ש"ח

 

 

תוצאת תמונה עבור ‪PAypal‬‏

ניתן לשלם בפאייפל


מזומן בדואר/העברה בנקאית

מס' חשבון 8497803

בנק הדואר - מספר בנק 09

סניף 001, על שם: הוצאה לאור והדרכה בע"מ

 

תוצאת תמונה עבור פפרתוצאת תמונה עבור ביט

מכבדים אפליקציית תשלום ביט/פפר

להעביר לנייד:   052-8673055

 

ווטסאפ/SMS/מייל

במסרון בלבד:

052-8673055

 f0528673055@gmail.com 

 

طُلَّاب עזרה מיוחדת למגזר הערבי 

אנשי צוות דוברי רוסית, צרפתית, אנגלית, אמהרית

Русский студенты  Français   አማርኛ

english

free academic papers in english

לינק לעבודות אקדמיות באנגלית 

 

מכבדים כל כרטיסי האשראי הישראליים והבינלאומיים

 ניתן לבחור לשלם בשלושה תשלומים חודשיים

אין עמלות והמחיר הוא מחיר נטו כולל מע"מ

אין הפתעות ואותיות קטנות והכל לטובת הצרכן

הסליקה מבוצעת ע"י חברת ישראכרט ופלאכרד

עבודות אקדמיות

היישר מן התנור

סמינריון כמותני - עבודת גמר

הפער בעמדות כלפי

דיסלקציה בין אמהות לאבות

אתרים  מומלצים

פורום להמלצה על מסייעים בעבודות אקדמיות

http://www.forum-limudim.org.il

גוף מומלץ עבודות אקדמיות

ubank.co.il@gmail.com

פורום תזות ומידע על לימודים אקדמיים מתקדמים

http://www.forum-thesis.org

 

לינק: סרטון קצר

על אופן רכישה 

של עבודה אקדמית

במאגר זה


ווטסאפ/SMS/מייל

במסרון בלבד:

052-8673055

 f0528673055@gmail.com 

בפניה נא לציין מספר העבודה האקדמית (מופיע בדף העבודה למעלה מצד שמאל מתחת למס' העמודים) או הנושא המבוקש ולהיות מול דף העבודה באתר האינטרנט

תוצאת תמונה עבור ‪PAypal‬‏
paypalאתר מאובטח
אתר זה מאובטח בטכנולוגית SSL
כל הזכויות שמורות ©